پاسخ به این سوال نه تنها کار خیلی سختی است ، که اصلا پاسخ روشنی هم ندارد. 

اینکه شما در کدام آزمون موفق می شوید بستگی شدید به خودتان ، دانش زبانی و تعریفتان از موفقیت دارد.

اگر نمره ای در حدود 70 تا 89 برای شما کافیست ، خب به احتمال زیاد در آزمون تافل راحتتر این نمره را بدست می آورید تا نمره ی مشابه 6.5 در آیلتس. ولی اگر به نمره هایی در حدود 90 تا 100 و یا بالاتر از آن فکر می کنید ، ممکن است گرفتن نمره ی معادل آیلتسی آن (حدود7 ، 7.5) آسان تر باشد. ولی باز تاکید می کنم ، کاملا به سطح زبان خودتان بر می گردد که با چه مقدار آمادگی بتوانید این نمرات را کسب کنید. 

مزیتی که آزمون تافل دارد ، تکراری بودن آن است. این آزمون تعداد محدودی سوال دارد و با خواندن این تعداد محدود سوال ، احتمال زیادی دارد که شما با همان سوالات مواجه شوید (بله ، عینا همان سوالات) . این سوالات که حدود 30 آزمون تافل هک شده است ، توسط یک تیم هکر چینی گرداوری شده است و سوالات تافل (تا امروز که من دارم می نویسم ) از همین سوالات انتخاب می شود . حتی درباره آزمون GRE نیز همینطور است . تجربه ی شخصی خودم از آزمون GRE به من ثابت کرد که سوالات ETS تکراریست و درصورت کار روی تمام نمونه سوالات 100 درصد ( تعجب نکنید ، 100 درصد) با سوالات تکراری که قبلا به آن پاسخ داده اید مواجه می شوید. پس اگر قصد شرکت در آزمون تافل را دارید  آزمون های TPO  را که 30 آزمون هک شده از تافل هستند را حتما حل کنید.

ولی در مقابل ، احتمال سوال تکراری در آزمون آیلتس تقریبا صفر است مگر در قسمت های اسپیکینگ. این سوالات تکراری (یا سوالات تمرینی) را می توانید با عضویت در این وبسایت و دریافت خبرنامه روزانه آن که حاوی به روز ترین سوالات آزمون آیلتس می باشد بدست آورید : http://www.ielts-blog.com/ 
توجه کنید که حتما در خبرنامه ی این وبسایت عضو شوید. هر هفته حداقل دو نمونه سوال خیلی خوب اسپیکینگ( که بسیار کمیاب هم هست) از آخرین تست های برگزار شده روی خبرنامه و خروجی این وبسایت قرار می گیرد. (اعتراف کنم که یکی از عوامل آمادگی خیلی خوب خودم برای آزمون آیلتس ، همین وبسایت بود).